0850 303 24 75     0541 344 44 75
[email protected]     Talep Formu

Arçelik Klima Servisi

1876 kez okundu


Arçelik Klima Servisi

Yoğunlukla yaz aylarında sık kullandığımız klimalar kış aylarında da ısınma amacı ile kullanılmaktadır. Ortamdaki havayı ısıtarak ya da soğutarak çalışan klimalar bir süre sonra tozlanarak ortama mikrop yaymaya başlarlar. Rahatlığımız için kullandığımız klimalar, bir süre sonra sağlığımızı tehdit edecek duruma gelirler. Bu nedenle klimalarınızın bakımlarını yılda en az bir kez yaptırmanız gerekmektedir. Arçelik klima servisi olarak klimalarınızın bakımlarını itina ile yapılır.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

En sık kullandığımız duvar tipi klimalarımızın üst kapağını kaldırdığımızda 2 adet toz filtresi ile karşılaşırız. Bu filtreler yerlerinden sökülerek ayda bir kez temizlenmelidir. Çünkü havadaki tozlar bu filtrelerin üzerine yapışır. Bu kullanıcının yapacağı basit bir işlemdir. Daha ileri düzeyde bir temizlik ve bakım işlemi için klima servisimize başvurabilirsiniz. Klima bakımında tecrübeli servis personellerimiz klimanızın içindeki tüm sistemleri kontrol eder ve özel kimyasal madde kullanarak detaylı bir şekilde temizliğini yaparak çalışır durumda klimanızı teslim eder. Temizlik dışında klimanızın su gideri, elektrik tesisatı, gaz kaçağı kontrolü ve soğutma gazının seviyesi kontrol edilir. Klimanızın içindeki gaz seviyesinin düşük olması klimanın soğutma yapmasını engeller ve gereksiz elektrik sarfiyatına sebep olur. Ayrıca bakım esnasında gaz tesisatı gözden geçirilerek soğutma gazının eksilmesine sebep olacak delik ve çatlaklar varsa gereken tamir işlemi Arçelik klima tamiri servisimizce yapılır.  

Klima Bakımının Faydaları;

·         Sağlığımız açısından önemlidir.

·         Pnömoni ve küf mantarlarının oluşmasını önler.

·         Kötü koku ve bakterilerden arınmış bir hava teneffüs etmemizi sağlar.

·         Klimanızın daha verimli çalışır ve elektrik tüketimini azaltır.

·         Küçük sorunların tespiti, ileride daha büyük tamir masraflarını engeller.

·         Klimanız daha uzun ömürlü olur.

 

Klima Montajı;

Klimaların montajında iki temel ana parça üzerinden işlem yapılır. İç ve dış ünite. Dış ünite adından da anlaşılacağı gibi bina dışında havadar bir yere monte edilmelidir. Dış ünite ile iç ünite arasındaki bağlantı bakır borular ile yapılır. Bu bağlantı için duvar delinmesi gerekebilir. Dış üniteye yakın bir yere denk gelecek şekilde oda içine iç ünite askı aparatı dübel ve vida ile duvara tutturulur. İç ünite bu aparata asılarak klima duvardaki yerini almış olur. Duvar deliğinden geçirilen bakır boruların ve elektrik kablolarının bağlantısı dış üniteye yapılır. Ayrıca iç üniteye bağlı su gider borusu bu delikten dışarı sarkıtılarak suyun dışarıya tahliyesi gerçekleşir. Burada dikkat edilmesi gereken su giderine meyil verilmesidir. Aksi halde terleme sonucu oluşan damlacıkların oluşturduğu bu su iç üniteden ortama sızar. İç ünite bağlantısının da tamamlanması ile dış üniteye kullanılması gereken soğutucu gaz eklenir. Montaj işlemini gerçekleştirdiğimiz klimanızın gerekli kontrollerini gerçekleştirerek sorunsuz çalıştığını gördükten sonra çalışır durumda teslim ederiz. Klima montajını kusursuz bir şekilde gerçekleştiren Arçelik klima montajı servis ekiplerimiz müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet vermektedir.

         

Klima Arızası;

Klimaların daha az arıza yapması ve uzun ömürlü olmaları için klima bakımının öneminden bahsetmiştik. Fakat elektronik sisteme sahip bu cihazlar fabrikasyon kaynaklı, çevresel etkenler ya da kullanıcı hataları sebebiyle arızalar çıkarabilir. Klimalarda sık karşılaşılan bazı arızalar; soğutma ve ısıtma işlevini gerçekleştirmemesi, gürültülü bir şekilde çalışması, su kaçakları, soğutma gazı kaçakları ve elektronik arızalardır. Tüm bu sorunlar Arçelik klima arıza ve montajında deneyimli teknik servis ekiplerimiz tarafından ekonomik olarak çözüme kavuşturulmaktadır. Servisimize telefon etmeniz durumunda servis elemanlarımız en kısa sürede adresinize intikal ederek size problem yaratan sorunu ortadan kaldıracaklardır.  

            BİLGİLENDİRME

Net Klima Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Klima Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Klima Servis Numaramız: 0541 344 44 75
 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın