0850 303 24 75     0541 344 44 75
[email protected]     Talep Formu

Delonghi Klima Servisleri

1369 kez okundu


İnsan sağlığı için yaşam alanlarındaki hava sıcaklığının ortalama 22 derece olması önemlidir. Yaz ve kış dönemleri özellikle sıcaklık değerlerinin uç kısımları gördüğü alanlar olmaktadır. Bu da yaşam alanlarında konfor elde edebilmek için klima, kombi gibi cihazlardan faydalanmamızı ihtiyaç haline getirmektedir. Ancak cihazlarınızın istenilen verimi sağlaması ve yaşam alanlarında belirli bir konfor sağlaması için kaliteli teknik destek çalışmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanda Delonghi Klima servislerihizmetlerimiz ile cihazlarınızın sorunsuz bir çalışma sistemi oluşturmasını amaçlamaktayız. Klima kullanıldığı her ortamda gözle görülmeyecek derecede tozların filtrelerden geçerek, iç ünite içerisinde depolanmasını sağlar. İç ünitede drenaj tavası üzerinde uzun süre kalındığında lajyoner hastalığı şeklinde tamamlanan hastalığın bakterileri için uygun bir zemin oluşmaya başlar. Bu da yüksek ateş gibi çok ciddi hastalıklara neden olabilir. Bunun yanında düzenli olarak yapılmayan bakım cihazların zaman içerisinde arızalanmasına neden olabilir. Bakımı yapılmayan cihazların performansı düşmektedir. Enerji sarfiyatı olarak yüzde 40 civarlarında bir artış ortaya çıkmaktadır. Hoş olm ayan kokuların çıkmasının yanında kompresörün düzensiz çalışması ile cihazın ömrünün kısalması söz konusu olacaktır.

Klima Bakımı

            Bakımı yapılmayan cihazların kısa bir zaman içerisinde maliyetleri artmaya başlayacaktır. İdeal bir şekilde filtreleme yapamayan cihazlar partiküllerin ve tozların ortamda kalmasına neden olur. Baş ağrısı, kronik yorgunluk ve yüz felcine uzanan sağlık sorunları ile yüz yüze kalmak bu olumsuz sorunlar arasında yer alıyor. Drenaj sisteminde tıkanmalar meydaa çıkabilir. Bu da su sızıntılarına neden olacağından masraflı tadilatlar ortaya çıkabilir. Bunların yanı sıra elektrik tesisatında ortaya çıkabilecek oksitlenme de ileride çok büyük sorunlara neden olabilir. Bu alanda uzman teknik ekiplerimiz gerekli tecrübe ve bilgiye sahip olmaktadır. Özellikle gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için kendini sürekli geliştiren personellerimiz karşılaştığı her sorunda pratik çözümler üretebilmektedir. Bakım çalışmalarımız içerisinde gerekli ölçümlerin yapılması, akım değerlerinin tespit edilmesi, tüm elektriksel devlerin kontrolü, filtrelerin kontrolü ve temizliği yapmaktayız. Bakı boru hatları üzerinde izolasyon kontrolleri yapılmaktadır. Bunun yanında gerekli onarımların yapılması da söz konusudur. Yıllık yapılması gereken bu periyodik bakımlar Delonghi klima arıza durumlarının tamamen önüne geçebilecektir.

Klima Tamiri

            Yıllık düzenli olarak yapılması gereken bakımların yanında bir hafta ya da 15 günlük süre içerisinde cihaz filtrelerinin basınçlı hava ile temizliklerinin yapılması gereklidir. Cihazınızdaki filtre elyaf esaslı olduğunda ise kullanıma bağlı olarak 4 ya da 6 aylık periyotlarda filtrelerin değiştirilmesi sağlıklı bir kullanım oluşturacaktır. Yaptığımız kontrollerin tarih belirterek kaydetmekteyiz. Bu da sonrasındaki çalışmalar için önemli bir bilgi olacaktır. Bazı durumlarda bakım çalışmaları düzenli bir şekilde takip edilse bile Delonghi klima tamiri gerekliliği oluşabilir. Cihazınızın çalışma sistemini çok iyi bir şekilde takip etmeniz bu nedenle çok önemlidir. Karşılaştığınız en küçük sorunlarda bile uzman desteğe başvurarak arıza durumlarının ilerlemeden çeşitli riskler oluşturmadan engellenmesinin önüne geçilebilir.

Klima Montaj Yeri Nasıl Belirlenir?

Klima satın aldığınız andan itibaren alanında uzman ekiplerimizin sunduğu profesyone çalışmalar sayesinde çok daha başarılı kullanımlar elde edebilirsiniz. Öncelikle klimanın monte edilmesi gereken alanı belirlemek için keşif yapılmalıdır. Keşif ekiplerimiz aklanında büyüklüğünü incelemektedir. Ve klimanızın kapasitesi de Delonghi klima montajı hizmetlerinde verimli sonuçlar oluşturacak bir detay olmaktadır. Cihazın kullanım alanında en yüksek verimi sağlaması için kapı ve pencerelerden kaynaklanacak ısı kayıplarının önüne geçilmesi çok önemlidir. Ekiplerimiz monte edilecek alanda klima cihazlarının üfleme ağızlarına, egzoz fanlarına ve ısı kaynaklarına yakın olmamasın dikkat etmektedir. Bu kullanımlar cihazınızın güvenli bir şekilde kullanımını sağlayacaktır.BİLGİLENDİRME

Net Klima Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Klima Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Klima Servis Numaramız: 0541 344 44 75
 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın