0850 303 24 75     0541 344 44 75
[email protected]     Talep Formu

Klima Gaz Dolum Fiyatları Ücreti 2023-2024

119 kez okundu

Ev Tipi Klima Gaz Dolumu 

 

Hem yaz hem de kış aylarında kullanılan klimalar özellikle sıcak havalarda çok daha fazla tercih ediliyor. Yaz aylarında serinlemek kış aylarında ise ortamı ısıtmak amacı ile kullanılan klimalar hem evlerde hem de iş yerlerinde tercih edilen elektronik cihazlar arasında yer alıyor. Klimalar sayesinde ortamlar mevsime uygun bir hale getiriliyor. Her elektronik cihazda olduğu gibi klimalarda da zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu sorunların en önemlisi ise klima gazının bitmesi olarak karşımıza çıkıyor. Böyle durumlarda insanlar ilk önce klima gaz dolum firmalarını ve gaz dolum fiyatlarını araştırıyorlar.  

Klima Gaz Dolum Fiyatları 2023  

 

Klima gaz dolum fiyatları gaz çeşidine bağlı olarak farklılık gösteriyor. Ev tipi klimalarda genellikle 3 çeşit klima gazı kullanılır. Ancak klima gaz ücretlerini belirleyen en önemli unsurlardan bir diğeri de klimanın markası ve boyutudur. Klima gaz dolum fiyatları ile ilgili net bir bilgiye sahip olmak için öncelikle klima gaz dolum firması ile iletişim kurmalı ve klimanızın gözden geçirilmesini sağlamanız gerekir.  

Klima Gazı Nasıl Toplanır?  

 

Klima gazının toplanmasında profesyonellik büyük önem taşır. Aksi bir durum olmadığı müddetçe ısıtma ve soğutma yapan klimanın gazı toplanır. Kompresörün arıza yapması veya çalışmaması halinde klima gazı toplanmaz. Bunun dışında ise elektrik arızası veya klimaya elektrik gelmemesi gibi durumlarda da klima gazı toplanmaz. Klimaların gazının toplanması hem çevre açısından hem de madde açıdan önemli bir konudur. Eğer klimanız bir yerden başka bir yere taşınması gerekiyorsa klimaların gazının toplanması gereklidir. Bu işlemin yapılmaması halinde ilerleyen zamanlarda tekrar gaz masrafı ortaya çıkar. Eğer klimanızı başka bir yere monte ettirmek istiyorsanız bu işi muhakkak uzmanların yapması gereklidir.  

Klima Neden Soğutmaz?  

 

Evinizde ya da iş yerinizde kullanılan klimanın soğutmamasının pek çok farklı nedeni olabilir. Klimanızın her yıl düzenli olarak bakımlarının yapılması gereklidir. Bakım için başvurmuş olduğunuz klima servisi ekipleri klimanızın filtresini temizler ve tahliye borularının kontrolünü yapan. Klima gazını yeterli olup olmadığının tespiti yapılarak klimanızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Klima sorunlarından biri olan soğutmama sorunu ile ilgili klimayı yetkili servisleri ile iletişim kurmalısınız.  

Klima Gazı Nasıl Doldurulur?  

 

Klima gazının bitmesinin pek çok farklı nedeni olabilir. Klimanın yanlış monte edilmesi ani hava sıcaklığı değişimi gibi nedenler klima gazının bitmesine neden olabilir. Klima gazının bitmesi halinde klimanın çalışmaz sizler de bu durumda mağdur olursunuz. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kaldığınız zaman muhakkak klima yetkili servisleri ile iletişim kurarak bu konuda uzman olan kişilerden destek almanız gerekir.  

Klima Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır?  

 

Klima gazının bittiğini veya gaz eksildiğinin anlaşılmasının birkaç yolu vardır. Klimalar mevsimine göre ısıtma veya soğutma modun da çalışır. Klimanın az ısıtması ya da az soğutması gaz bitti anlamına gelebilir. Hatta klimaların hiç ısıtmaması ve soğutmaması da gazın bittiği anlamını taşır.  

Klima Gazı Ne Kadar?  

 

Klima gazı dolum ücretlerinin ne kadar olduğu ile ilgili klima kullanıcıları araştırma yapıyorlar. Klima gazı dolum ücreti firmadan firmaya bağlı olarak farklılık göstereceği gibi klimanın markasına ve büyüklüğüne bağlı olarak da değişir.  

Arçelik Klima Gazı Dolum Ücreti 

 

Arçelik markasına ait pek çok farklı klima çeşidi mevcuttur. Bu klimaların gaz dolum ücretleri ile ilgili bilgiyi yine arçelik klima yetkili servislerinden öğrenirsiniz. Servis yetkilileri evinizde ya da iş yerinizde kullanmış olduğumuz klimayı inceledikten sonra gaz dolum ücretleri hakkında size bilgi verir.  

Salon Tipi Klima Gaz Fiyatları 

 

Salon tipi klimalar hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanılan klima modelleridir. Özellikle ofis ve bürolarda çokça tercih edilen salon tipi klimalar her mevsim kullanıma uygun olan cihazlardır. Salon tipi klimalar zamanla gaz dolumuna ihtiyaç duyar ve böyle bir durumda klimanızın yetkili servisi ile irtibata geçmeniz gerekir. Klima gazı dolum işlemi muhakkak klima servis yetkilileri tarafından yapılmalıdır. Bu işin amatör bir şekilde yapılması geri dönüşü olmayan ciddi sorunlara yol açar. Bu da sizi hem maddi hem de manevi olarak zarara uğratır.  

 BİLGİLENDİRME

Net Klima Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Klima Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Klima Servis Numaramız: 0541 344 44 75
 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın