0850 303 24 75     0541 344 44 75
[email protected]     Talep Formu

Sigma Klima servisi

1415 kez okundu

         
  Günümüzde klima kullanımı artık bir lüks olmaktan çok bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hem yaz, hem de kış mevsiminde kullanılabilen bu cihazlar montajdan itibaren bakım ve onarım çalışmalarında mutlaka profesyonel teknik destek alması gereklidir. Bu alanda alanında uzman ekiplerimiz Sigma Klima servisi araştırmalarınızda cihazlarınız için çözüm merkezi olarak hizmetler vermektedir. Klimaların montajından itibaren doğru bir şekilde kullanımı daha uzun ömürlü ve verimli bir çalışma sistemi elde edilmesine imkân verecektir.

Klima Montajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

            Cihazlarınızın eksiksiz bir şekilde çalışabilmesi için teknik kataloglarda açıklanan kurulumlar doğrultusunda kurulması önemlidir. Cihazın doğru bir şekilde monte işlemleri yapıldığında verimli bir çalışma sistemi elde edebilirsiniz. Montaj yerinin belirlenmesinde bölgenin dayanıklı olması önemlidir. Ekiplerimiz montaj alanında bu kullanımlara çok özen göstermektedir. Klima iki üniteden oluşuyor. İç ünitenin kapılara yakın alanlara montajının yapılmaması önemlidir. Dış ünitenin ise olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için monte edilecek alanında doğru seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Montaj aşamasında drenaj tesisatı da çok önemlidir. Bakır boru kullanımına özen göstererek yapılacak vakumlama çalışmalarımızda cihazınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilecek kullanımlara özen gösterilmektedir. Doğru soğutkan şarjın kullanılması ve uygun voltaj seçimi ile cihazlarınızın ileriye dönük tasarruf etmesi sağlanmaktadır. Bu alanda Sigma klima montajı çalışmalarımız ile cihazlarınızın sorunsuz çalışması söz konusudur. Montaj sonrasında gerekli kontrolleri yapan alanında uzman ekiplerimiz cihazın katalog verileri ile uygunluğunu da kontrol etmektedir.

Klima Arızaları

            Klima yaşam alanlarında ideal sıcaklık değeri oluşturmasının yanında ayrıca filtreleme yapmaktadır. Bu da yaşam alanlarında daha sağlıklı bir alan oluşturulması anlamına gelmektedir. Ancak cihaz içerisindeki filtrelerin periyodik olarak değiştirilmesi önemlidir. Aksi halde tıkanıklıklar oluşabilir. Bu da cihazların verimini düşürdüğü gibi pis havayı geri üflemesi ve bununla birlikte bazı sağlık sorunlarının oluşmasına neden olmaktadır. Bunların yanında çok daha tehlikeli ve masraflı sorunlarda ortaya çıkabilir. Düzenli bakım yapılmadığında cihazların zaman içerisinde bazı parçalarının tamamen bozulması söz konusu olabilir. Klimaya enerji gelmiyorsa klimanın şebekeye bağlı olduğu gerilim hattının kontrolü yapılmalıdır. Bunun yanında çalıştırma anahtarının arızalı olması da durumunda da değişim yapılarak cihazın sorunu giderilebilir. Fan motorunda ya da ekovat kısımlarında yer alan arıza durumlarında ise bu parçaların ayrı ayrı kontrol edilmesi gereklidir. Alanında uzman teknik ekiplerimiz Sigma klima arıza durumlarında çözüm merkezi olarak hizmetler vermektedir. Ve oluşan sorunları en kısa zaman içerisinde çözerek herhangi bir mağduriyet oluşmasına fırsat vermemektedir. Doğru soğutmuyor, gürültülü çalışıyor, kumandası çalışmıyor, su akıtıyor olabilir. Tüm bu sorunlar çok ciddiye alınması gereken olumsuzluklar arasında yer alıyor. Göz ardı edeceğiniz bu sorunlar cihazınızın ömrünü kısaltabilir, geriye dönülmesi zor arızalara yol açabilir.

Klima Bakımının Faydaları

            Öncelikle insan sağlığı bakımından klimanızın bakımının yapılması çok önemlidir. Çünkü filtreleri tıkalı olduğunda ortama kirli hava üfleyecek ve bu sorunlar alerjik pek çok hastalığın önünü açabilecektir. Yapılan klima bakımı kötü kokuların önüne geçebilmektedir. Bakterilerden arınmış temiz bir hava sağlanması için de klimanın düzenli olarak bakımının yaptırılması çok önemlidir. Düzenli bakım yaptırarak klimanızın ömrünü uzatabilirsiniz. En önemli faydası ise cihazınızın gereksiz zamanlarda arızalanmasının önüne geçmeniz söz konusu olmaktadır. Bakım yaptırarak enerji sarfiyatını azaltabilir ve bu şekilde de yüksek faturalardan kurtulabilir. Bu alanda Sigma klima tamiri ihtiyaçlarınızda cihazlarınızın sıfır cihaz düzeninde çalışmasını sağlamaktayız. Bu şekilde de cihazlarınızı daha uzun süre kullanabilir ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadan yaşam alanlarınızda daha sağlıklı bir hava elde edebilirsiniz.BİLGİLENDİRME

Net Klima Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Klima Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Klima Servis Numaramız: 0541 344 44 75
 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın