0850 303 24 75     0541 344 44 75
[email protected]     Talep Formu

Vaillant Klima Servisi

1223 kez okundu

     
      Yaşadığımız dönemde yaşam alanlarında konfor sağlayacak cihazlar sayesinde yaşam standartlarımızın çok daha iyi olması söz konusudur. Klimalar bunlardan biri olmaktadır. Cihazın çalışma prensibi içerisinde ise üç temel fizik kuralı yer alır. Isı transferi, sıvıların faz değişimi, sıvıların kaynama noktalarındaki basınç değişimi olarak tanımlanabilir. Tüm bu sistemin doğru çalışması, hatta verimli çalışma sistemini sürdürebilmesi için alanında uzman Vaillant Klima servisi hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız bu alanda deneyimli, tecrübeli ve bu alanda eğitimli teknik personeli ile hizmet taleplerinize en ideal şekilde yanıtlar vermektedir. Cihazlarınızın montajından itibaren doğru ve kaliteli hizmet desteği ile verimli çalışma performansını uzun bir süre devam ettirmesi söz konusu olmaktadır. Kullanımında da bazı özelliklere çok fazla dikkat edilmelidir. Cihazın ayarının çok soğuk ya da çok sıcak olarak ayarlanmaması önemlidir. Cihazınızın bulunduğu ortamdaki sıcaklık değerinin klima derecesinden 7 dereceden düşük olmaması gereklidir.

Doğru Montaj İçin Takip Edilecek Adımlar

            Klimanızın doğru bir şekilde verim sağlaması için montaj alanının belirlenmesinde dikkatli olmanız önemlidir. Bu nedenle monte edilecek alanında engelsiz ve verimli bir bölge olmasına dikkat etmekteyiz. Keşif ekiplerimiz cihazın kapasitesinin alan için yeterli olup olmadığına bakar. Sonrasında ise ısı kayıplarının önüne geçmek amacı ile kapı ve pencerelere yakın olmayan bir alanda montaj yeri belirlemeye çalışır. Isı kaynaklarına yakın olmayan alanlara montajın yapılması da güvenli kullanımlarınız için aldığımız tedbirler arasında yer alıyor. Özellikle Vaillant klima montajı çalışmalarımızda iç ünitenin takılacağı yerin doğrudan güneş görmemesine dikkat etmekteyiz. Güneş ışınlarından arınmış alanlarda montaj yapılmaktadır. Bu şekilde gaz çıkışlarının kontrolleri yapıldıktan sonra hava akımının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Dış ünitenin ise yaz ve kış hava koşullarından etkilenmeyecek şekillerde konumlandırılması çok önemlidir. Montaj çalışmalarında çevreye zarar verilmemesine de dikkat edilmektedir. Montaj çalışmaları hayati bir konudur. Bu nedenle uzmana ekipler tarafından yapılması; hem yüksek verim almanızı sağlayacaktır, hem de daha güvenli bir şekilde kullanımı söz konusu olacaktır.

Genel Klima Arızaları

            Klimalarınızın bakımlarını düzenli olarak yaptırmadığınızda birbirinden farklı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda Vaillant klima arıza için alanında uzman ekiplerimizden destek almanız söz konusu olabilir. Farklı nedenlerden dolayı arıza durumları ortaya çıkabilir.

ü  Uzaktan kumandanın çalıştırılmadığı durumlarda iç ünitenin üzerinki durum ışıkları yanmıyorsa ya da kompresör devreye girmiyorsa ise sorun kumanda da olabileceği gibi iç ünite içerisinde yer alan uzaktan kumanda algılayıcısında da olabilir.

ü  İç ve dış ünite de bulunan fanlar düzgün çalışmıyor ise iç ünite kartından hasar olabilir, kablo bağlantılarında hata ya da kopukluk olabilir.

ü  Kompresör normal bir şekilde çalışıyor olsa da dış ünite fanında bir arıza durumu var ise SSR arızası ya da fan motorunda arızalar olabilir.

Klima Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

            Yaşadığımız ortamlarda iç hava kalitesi sağlığımız için çok önemlidir. Bu nedenle cihazınızın iç hava kanallarının temizliğine özen göstermeniz gereklidir. Genel olarak altı odalı bir evde her gün yüzde 40 oranında toz oluşuyor. Ve bu tozlar enerji tasarrufu alanında da kaynakların doğru kullanımının önüne geçiyor. Klimalar bu yüzden çok önemlidir. Yaşadığımız alanlardaki toz ve kiri filtreleyen bu cihazların kullanım durumuna bağlı olarak belirli periyotlar halinde bakımlarının yapılması çok önemlidir. Bu alanda Vaillant klima tamiri ihtiyaçlarınızda da en doğru çözümlerin bulunması söz konusudur. Özellikle cihazlarınızın uzun yıllar aynı verimi sağlaması, sağlıklı yaşam alanları oluşturması için profesyonel teknik destek çalışmaları sunmaktayız.BİLGİLENDİRME

Net Klima Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Klima Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Klima Servis Numaramız: 0541 344 44 75
 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın